Odwołany lot czy bardzo opóźniony samolot nie muszą oznaczać utraty pieniędzy, jeśli podejmiemy zdecydowane kroki, by dochodzić swoich praw. Ważne jest, aby wiedzieć, jak działać, by uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przy wysokim natężeniu ruchu powietrznego może się zdarzyć, iż lot nie będzie zgodny z harmonogramem przedstawianym przez linie. Warto wiedzieć, że dokonanie transakcji zakupu biletu stanowi rodzaj umowy. Na jej podstawie linie lotnicze są zobowiązane do umożliwienia pasażerowi przemieszczenia się z miejsca startu do punktu docelowego podróży. Gdy przewoźnik nie wywiązuje się ze wskazanej umowy, pasażerowi należy się za to odpowiednia forma odszkodowania.

Jeśli Twój samolot miał minimum 3 godzinne opóźnienie lub lot został odwołany z przyczyn zależnych od przewoźnika na mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, należy Ci się nawet do 600 EUR odszkodowania.

Uzyskane odszkodowanie może nawet być wyższe niż koszt całej wycieczki

Dochodzenie swoich praw, załatwienie kwestii formalnych oraz uzyskanie odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot często nie należą do najprostszych czynności. Wymaga to wiedzy oraz doświadczenia. Nie należy jednak poddawać się już na początku, lecz skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Chętnie pomożemy i zajmiemy się każdą zgłoszoną sprawą.