Kancelaria Prawna PRO BONO pomaga uzyskać odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za śmierć w wypadku, poniesioną przez osoby nam bliskie (np. rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, mąż, żona). Choć nic nie jest w stanie załagodzić bólu bliskich i przyjaciół, wiele rodzin decyduje się, by walczyć na drodze sądowej o należne im pieniądze. Popieramy tę decyzję, gdyż pieniądze są w stanie zapewnić psychiczny komfort w kwestii materialnej oraz pomagają przejść najtrudniejszy okres żałoby bez obawy o sprawy finansowe.

Odszkodowanie za śmierć w wypadku - co to jest i jak ustala jest jego wysokość?

Odszkodowanie to jednorazowe świadczenie, które ma rekompensować straty materialne oraz niematerialne, jakich doznają członkowie rodziny zmarłego. Wysokość odszkodowania ustalana jest w odniesieniu do analizy, jaki wkład materialny (np. w postaci comiesięcznej pensji) zmarły wnosił w życie gospodarstwa domowego, a także w jakim zakresie udzielał i mógł udzielać wsparcia niematerialnego (np. czas spędzony na zajmowaniu się gospodarstwem domowym czy wychowywaniu dzieci).

Zadośćuczynienie za śmierć w wypadku osoby bliskiej a stopień pokrewieństwa

Zadośćuczynienie za śmierć w wypadku samochodowym poniesioną przez osobę bliską jest również świadczeniem wypłacanym jednorazowo, które ma na celu rekompensować doznaną krzywdę moralną. Bliscy zmarłego płacą bardzo wysoką cenę emocjonalną za swoją stratę w postaci bólu i cierpienia, poczucia samotności, konieczności zmiany dotychczasowego stylu życia, problemów psychicznych. Wysokość zadośćuczynienia uzależniona jest głównie od stopnia relacji pomiędzy zmarłym, a osobą wnioskującą o odszkodowanie. Im stopień pokrewieństwa bądź więzi jest większy, tym samym wzrasta wartość kwoty odszkodowania za śmierć.

Na jakie cele możemy przeznaczyć odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby?

Pieniądze uzyskane z odszkodowania i zadośćuczynienia często potrzebne są na pokrycie kosztów związanych z pogrzebem, jak i leczeniem - często zdarza się, że zmarły przed śmiercią walczył jeszcze o życie. Po drugie, rodzina zmarłego może uzyskane środki przeznaczyć na leczenie własne, np. wizyty u psychologa bądź psychiatry. Odszkodowanie ma wreszcie na celu zapewnić rodzinie godne życie, sprawić, że ich poziom egzystencji nie ulegnie pogorszeniu.

Jak nasza kancelaria rozlicza się z klientami w przypadku spraw o odszkodowanie za śmierć w wypadku?

Nasza Kancelaria Prawna ma duże doświadczenie w zakresie ubiegania się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć w wypadku, poniesioną przez Państwa najbliższych. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, profesjonalnie i rzetelnie, a także z szacunkiem do cierpienia, z jakim mierzą się nasi Klienci. Wierzymy, że uzyskane środki finansowe są w stanie częściowo ulżyć w bólu i pomóc rekonstruować życie po stracie bliskiego. Rozliczamy się tylko w przypadku wygranej, dlatego nasi Klienci nie muszą martwić się opłatami i inwestować w pomoc prawną.

Na każdym etapie sprawy współpracujemy z Klientem, jednocześnie dbając o to, by czuł się on odpowiednio reprezentowany i nie martwił się dodatkowo o kwestie związane z toczącą się sprawą w sądzie. Nasi prawnicy z zaangażowaniem będą walczyć o jak najwyższą kwotę odszkodowania i zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej w wypadku. Naszymi atutami są nie tylko doświadczenie i wiedza, ale także absolutna wiara w sens prowadzonych spraw. Zachęcamy wszystkie osoby, które straciły członka rodziny w wypadku do kontaktu. Pomożemy w uzyskaniu adekwatnej kwoty pieniężnej, która jest dużym wsparciem w trakcie bolesnego okresu żałoby.