Gdy tracimy bliską osobę, sprawy prawne odkładamy na później.

Strata bliskiej osoby jest wydarzeniem trudnym i wymagającym od nas wielu działań organizacyjnych. W zamieszaniu związanym z organizacją ostatniego pożegnania i przeżywaniu żałoby możemy zapomnieć o załatwieniu wielu spraw, o których być może słyszymy po raz pierwszy. Gdy tracimy rodzica, małżonka, czy inną bliską osobę, sprawy prawne odkładamy na dalszy plan. Są one jednak równie ważne, jak sprawy pogrzebowe i nierozwiązane na czas mogą znacznie utrudnić przeżywanie tego trudnego czasu żałoby.

W sprawach spadkowych czas nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem, zdarza się, że działa na naszą niekorzyść. Z tego powodu sprawy spadkowe powinny być załatwione możliwie jak najszybciej. Ogromne spadki po dalekim krewnym zdarzają się jedynie w hollywoodzkich produkcjach. W rzeczywistości bardzo często po osobie zmarłej pozostają nam do spłacania długi. Aby nieprzyjemne spadki jak najkrócej pozostawały w naszej pamięci, warto udać się po pomoc do specjalistów.

Bazując na bogatym, wieloletnim doświadczeniu, w kancelarii "Pro Bono" oferujemy profesjonalne usługi prawne w zakresie prawa spadkowego oraz kompleksową obsługę prawną w sprawach związanych m.in. z:

  • stwierdzeniem nabycia spadku
  • przyjęciem/odrzuceniem spadku
  • działem spadku
  • zachowkami
  • unieważnieniem testamentu


Ponadto pomagamy spadkobiercom pozbyć się długów spadkowych oraz pozyskać należną rekompensatę. Odszkodowania z tytułu ubezpieczeń, w tym ubezpieczeń kredytów bankowych, często są bardzo wysokie, dlatego warto z nich skorzystać. Znajdując się pierwszy raz w takiej sytuacji, masz prawo nie wiedzieć o przysługujących ci prawach i stracić możliwość skorzystania ze wsparcia, do którego masz prawo. Nie ma, co zwlekać i szukać rozwiązań na własną rękę, lepiej i szybciej zwrócić się po pomoc do specjalistów.

Prawnicy w kancelarii "Pro Bono" to osoby doświadczone, którym nawet skomplikowane sprawy spadkowe nie są obce.
Pomimo adresu kancelarii, obszarem naszych działań nie pozostaje tylko Białystok, z powodzeniem prowadzimy sprawy spadkowe na terenie całej Polski. Nie musisz znać prawniczego języka i profesjonalnych pojęć opisujących Twoją sytuację. Wystarczy, że do nas zadzwonisz i opowiesz, co się stało, jesteśmy po to, żeby skomplikowany język prawniczy przekładać na sytuacje i problemy konkretnych osób. Masz prawo wiedzieć, w jakiej sytuacji się znalazłeś, wszystko Ci wyjaśnimy.

Pamiętaj, że źle przyjęty spadek może odprowadzić Cię do bankructwa. Zdaj się na nasze doświadczenie!