Kancelaria Prawna PRO BONO służy pomocą w zakresie prawa rodzinnego. Zajmujemy się prowadzeniem spraw rozwodowych, postępowań o alimenty, spraw adopcyjnych oraz spraw dotyczących ustalenia ojcostwa, kontaktów, na terenie miasta Białystok oraz województwa podlaskiego. Wszystkie sprawy dotyczące życia rodzinnego niosą ze sobą duży ładunek emocjonalny, dlatego bardzo ważne jest, by prowadzili je profesjonalni pełnomocnicy. Nasz zespół prawników wyróżnia się nie tylko dużą wiedzą i doświadczeniem, ale także niezbędnym taktem i empatią. Sprawy z zakresu życia rodzinnego, choć bywają bardzo różne, za każdym razem niosą dużą zmianę w życiu członków rodziny. Naszym zadaniem jest, aby zmiana ta była dla Klienta korzystna i jak najmniej odczuwalna.

Oferujemy pomoc w podjęciu decyzji o tym, jak ma przebiegać rozwód

Para decydująca się na rozwód ma przed sobą trudne zadanie. Już sam fakt, czy osoba składająca pozew chciałaby otrzymać rozwód z orzekaniem bądź bez orzekania winy niesie szereg konsekwencji. Dodatkowo, dochodzą kwestie związane z podziałem majątku oraz ustaleniem zasad opieki nad dziećmi. Bardzo ważne jest, by dokonać dokładnej i uczciwej analizy sytuacji rodzinnej oraz zadbać o skuteczny sposób dochodzenia praw Klienta w sądzie.

Pomagamy wnioskować o alimenty

Sprawa o alimenty jest najczęstszą z występujących. Warto wspomnieć, że alimenty mogą być świadczeniem nie tylko na rzecz dziecka, ale również na rzecz osoby dorosłej np. byłego małżonka. Pomożemy w ustaleniu adekwatnej wysokości świadczenia oraz zajmiemy się całą procedurą sądową. Istnieje również możliwość wnioskowania o zmianę wysokości świadczenia - zadbamy o to, by sąd poznał wszystkie argumenty uzasadniające ten wniosek.

Ustalenie macierzyństwa i ojcostwa

Prowadzimy również sprawy związane z ustaleniem lub zaprzeczeniem macierzyństwa bądź ojcostwa. Zajmujemy się kwestiami związanymi z władzą rodzicielską, przysposobieniem, opieką oraz kuratelą nad dziećmi. Pomagamy również w sprawach o adopcję. Klient, który powierza nam sprawę związaną z jego dzieckiem bądź dziećmi może liczyć na nasze pełne zaangażowanie. Dokładamy wszelkich starań, by zadbać o dobro dziecka i jego rodzica.

W czym możemy pomóc?

Każda sprawa z zakresu prawa rodzinnego jest inna, zawiera szereg niuansów, które należy brać pod uwagę. Jako doświadczeni adwokaci każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie i drobiazgowo. Dbamy o to, by znaleźć jak najlepszą i jak najskuteczniejszą drogę dochodzenia praw naszych Klientów. Gwarantujemy również pełną dyskrecję.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałaby wnioskować o rozwód, myślą o wszczęciu postępowania alimentacyjnego, czy są zainteresowane sądowymi ustaleniami w zakresie sprawowanej opieki nad dzieckiem. Niezależnie od zaistniałego problemu, jesteśmy gotowi wysłuchać i udzielić konsultacji prawnej najwyższej jakości. Udzielamy wsparcia na każdym etapie sprawy i reprezentujemy naszych Klientów z wysokim profesjonalizmem. Zachęcamy wszystkie osoby z Białegostoku i okolic do skorzystania z usług naszej Kancelarii Prawnej.